Infrasauna ProWell 5218 Cedar Premium LineFotogalerie: Infrasauna ProWell 5218 Cedar Premium Line
Fotogalerie: Infrasauna ProWell 5218 Cedar Premium LineFotogalerie: Infrasauna ProWell 5218 Cedar Premium LineFotogalerie: Infrasauna ProWell 5218 Cedar Premium LineFotogalerie: Infrasauna ProWell 5218 Cedar Premium Line
Dostupnost Na objednávku
Záruka 2 roky
Výrobce ProWell
Kategorie Infrasauna - 4 osoby
89 990,-
89 990,- Kč s DPH
montáž zdarma doprava zdarmaNovinka - Infrasauna Grand De Luxe 5218 Cedar Premium Line

Užívejte si ten pravý odpočinek u vás doma.

EMF - hodnota elektromagnetického pole našich infrasaun splňuje nejpřísnější kritéria, zářiče jsou zcela bezpečné a odpovídají striktním evropským standardům.

Infrasauny se 17tiletou tradicí
Provedení: cedr
Audio panel: MP3
Infrazářiče: REDGLASS 9 ks
Vhodná teplota: 35 - 60°C
Počet osob: 4
Rozměry: 180x114,2x198 cmPoužitý materiál

Cedr
dřevo s extrémní odolností vůči vlhku, vhodné pro obložení stěn,jeho typická vůně uchovává v interiéru příjemné aroma po několik let.

poz.: Odstín dřeva je pouze ilustrativní - může se nepatrně lišit v závislosti na stáří dřeva.
Použité zářiče

RedGlass - 9 ks

jsou skleněná křemičitá topidla, jejichž předností je rychlost vyhřátí infrasauny, energetická nenáročnost a vysoká životnost (cca 8 000 - 10 000 hodin). Na rozdíl od zářičů keramických a karbonových vyzařují zářiče RedGlass nejen sálavé teplo, ale i světlo s blahodárnými terapeutickými účinky. Zářič RedGlass velmi rychle dosáhne teploty až 500 °C a tím rychle vyhřeje infrasaunu na požadovanou teplotu. RedGlass zářiče vyzařují infračervené paprsky ve všech třech pásmech IR záření (IR-A, IR-B, IR-C), včetně pásma krátkých vln (IR-A; 0,07 – 1,4 mikronu). Díky tomu paprsky pronikají až 5 mm do podkoží a jsou ze zdravotního hlediska velmi účinné.Podlahový karbonový zářič - 2k

Podlahový panel je novinkou pro kvalitnější a rovnoměrnější prohřátí chodidel. Díky tomu dochází k větší tepelné pohodě.

 


Regulace výkonu infrazářičů

Prémiové infrasauny nabízejí kvalitní infračervený RedGlass anebo karbonový zářič, kde je možné jejich výkon zónově regulovat. V praxi to znamená, že výkony jednotlivých zářičů mohou být nastaveny od plného až po nulový a to v rozmezí 25%. Zvláště u zářičů zadních, předních a lýtkových. Uvnitř infrasauny si můžete přizpůsobit intenzitu záření na jednotlivé části těla tak, aby saunování pro Vás bylo co nejpříjemnější. A to vše díky regulaci infrazářičů.Světelná terapie - Hvězdné nebe

Při této terapii se v sauně pozvolna mění barevné spektrum, což blahodárně působí na smyslové vjemy.Světlo je esenciální součástí biologického systému, způsobuje, že se cítíme dobře.
Sluneční světlo pomáhá lidskému tělu při regulaci mnoha důležitých biologických procesů.
Světla, která jsou v infrasouně instalována, zvyšují celkový terapeutický účinek.
Princip infrasauny


Princip infrasauny je založen na tom, že velmi důvěrně připomíná jarní slunce. Teplo, které je v infrasauně vyzařováno, je zaměřeno pouze na lidské tělo. Okolní vzduch se tedy neohřívá a během procesu nesedíte v přetopeném prostoru. Velmi dobře to poznáte právě u jarního slunce, v okamžiku, kdy se schová za mraky. Najednou pocítíte razantní ochlazení. V infrasauně si můžete příjemné prohřívání těla dopřávat po celý rok.

Člověk pro svou existenci a pro dobrý pocit potřebuje světelnou energii. V okamžiku, kdy se nám této energie nedostává, cítíme se unavení, ospalí a zamračení. Po desítky let bylo známo, že se sluneční energii nic nevyrovná. Ovšem díky infrasaunám, si tento nedostatek můžeme v klidu domova vynahradit. Teplo, které je vyzařováno v infrasaunách, zvýší teplotu lidského těla na simulaci horečky. Tato situace v těle vyvolá okamžitou aktivaci imunitního systému a rozšíření počtu bílých krvinek, což lidské tělo nabudí a bude se cítit jako znovuzrozené. Zaručujeme vám, že tento pocit budete chtít zažívat znovu a znovu a díky tomu jsou infrasauny tak oblíbené.

Infrasaunu si v roce 1965 nechal v Japonsku patentovat dr. Tadaschi Ishikawa. Ten přišel jako první s nápadem saunování na principu infračerveného záření, které prohřeje tělo hluboko do svalové tkáně, aniž by bylo zapotřebí příliš vysokých teplot. K intenzivnímu pocení dochází již při 50 °C a  lidský organismus tak není zbytečně zatěžován. Až 90% vyzařovaného tepla vstřebává tělo a zbylých 10% se rozptýlí do ovzduší.


Prohřívání v infrasauně

Čas předehřátí na provozní teplotu je závislý na velikosti kabiny a okolní teplotě. Navíc čekání můžete efektivně využít k tomu, abyste si dali vlažnou sprchu, která zvýší účinky pocení. V porovnání s finskou saunou je pocení v infrasauně až třikrát intenzivnější. Zvýšenou pozornost je zapotřebí věnovat také pitnému režimu, dostatek tekutin má na intenzitu pocení významný vliv. Čas strávený v infrasauně závisí jen na vás - doporučuje se 20 až 40 minut, kdy začnete kratšími intervaly, které posléze prodlužujete. Teplota v infrasauně dosahuje nejvýše 65 °C.

Infrasauna je v porovnání s finskou saunou mnohem praktičtější, a to nejen co se týče jejího provoz a šetrnosti k organismu. Přohřát se v infrasauně můžete i zcela oblečení, zvláště tehdy, kdy vás čeká vyšší sportovní výkon či nejvlídné počasí za dveřmi.

Prokazatelné účinky infrasauny

KLOUBY
Infrasauna má příznivý vliv pro trpící artrózou, při léčbě výronů, svalových křečí, na uvolnění ztuhlých kloubů a zmírnění nervových bolestí. Času neporučíte, přesto vám stárnutí a zdravotní neduhy s ním spojené infrasauna pomůže výrazně zpříjemnit.

SVALY
Infrasauna uvolňuje svalové tkáně, zvyšuje jejich pružnost a příznivě působí na zmírnění jejich napětí. Infrasauna se proto jeví jako zcela ideální před masáží a nahrává též vyšším fyzickým výkonům, neboť elastičtější svaly snáze odolávají každodenní zátěži.

PROKRVENÍ
Teplem se zlepšuje krevní oběh a tím i prokrvenost pleti. Stoupá srdeční frekvence a zlepšuje se látková výměna. Infrasauna tak velmi účinně zastává funkci rozcvičky a při sportu pak předchází řadě nežádoucích zranění.

REGENERACE
Vlivem rozšíření periferních cév účinky tepla jsou svaly více prokrvovány a nežádoucí zplodiny jsou pak snáze vyplavovány z organismu. Svaly jsou lépe okysličovány a veškerá poranění se tak snáze hojí.

CELULITIDA
Celulitida představuje usazený tuk a vodu. Protože teplo v infrasauně podporuje čistící procesy, pocení a vylučování škodlivin z těla ven, je přirozeně účinné také v boji s celulitidou.

KREVNÍ OBĚH
Pot je reakcí na prohřátí, tělo jej vylučuje proto, aby se ochladilo. Prohřátí organismu v infrasauně proto způsobuje pocení, čímž se zvýší srdeční činnost a zrychlí cirkulace krve – krevní oběh je tím významně pozitivně posílen.

PLEŤ
Čistá pleť je výsledkem správného hloubkového pročišťování pórů. K tomu výrazně přispívá teplo infrasauny, které vyplavuje škodliviny a jedy a vytváří volné místo pro živiny.

HMOTNOST
Působením tepla jsou tukové tkáně lépe prokrveny a dochází ke spalování kalorií. Hloubkové teplo působící v infrasauně přijímají krevní cévy, které se přijatým teplem rozšiřují a vylučují nahromaděné tukové kyseliny lymfatickým systémem ven z těla.

TOXICKÉ LÁTKY
Teplo způsobuje pocení a pocení způsobuje vyplavování nežádoucích látek, jedů a minerálních zplodin – alkoholu, cholesterolu, nikotinu a těžkých kovů.

Údržba infrasauny

Pro delší životnost dřeva a čistotu kabiny infrasauny jsou vhodné určené čistící přípravky. Na nejvíce namáhavé plochy, jako jsou sedací a opěrná místa, doporučujeme používat přípravek Saunareiniger, jenž odstraní veškerý maz a biologické nečistoty. V případě, že budete infrasaunu navštěvovat pravidelně, je tento přípravek také vhodný i na celkové vyčištění kabiny. Saunareiniger jednoduše nanesete na houbu, či měkký hadřík a nanesete jej na celou plochu infrassauny. Tím se krásně projasní dřevo a navíc se na něm vytvoří i ochranný film. Doporučujeme používat přípravek Saunareiniger minimálně jednou týdně v poměru 1:10 až 1:30.
Jako desinfekci po saunování pak doporučujeme použít přípravek Chemosan. Tento přípravek se používá podobně jako Saunareiniger ovšem s tím rozdílem, že jej není potřeba nanášet na celou plochu infrasauny. Přípravek se ředí v poměru 1:20 a nanáší se pouze na místa, která chcete desinfikovat.

Montáž infrasauny

Infrasauna je dodávána jako typizovaná stavebnice. Montuje se z panelů a nároky na prostor má takřka nulové. Na rozdíl od finské sauny nevyžaduje žádné speciální stavební úpravy. Postačí rovná podlaha a zásuvka na 220 V. Její nároky na velikost prostoru jsou také minimální, umístit ji můžete v soukromí – rozlehlém rodinném domě i nevelkém bytě. Velké oblibě se ale těší také ve fitness centrech a v rehabilitačních i masážních centrech.


Pořizovací a provozní náklady

Ve srovnání se saunou finskou jsou náklady na infrasaunu podstatně nižší. A to jak náklady na její pořízení (nevyžaduje velký prostor ani žádné speciální stavební úpravy), tak náklady na provoz (zahřívá se velmi krátce, ovládání je velmi snadné, nevyužívá vysokých teplot a intervaly pro požadovaný účinek nejsou nijak zvlášť dlouhé).

Fotografie saun a uvedené informace jsou pouze informativní, při výrobě může docházet k drobným odchylkám.

Všechny infrasauny a sauny jsou určeny výhradně pro užití v domácnostech, v žádném případě nejsou určeny pro komerční používání.
AKČNÍ NABÍDKA
Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line

Infrasauna ProWell 435 Cedr Premium Line

Pro 4 osoby, Cedr, Audio panel, RedGlass zářiče, Světelná terapie - hvězdná oblohaCena: 59 990,- Kč