Jak se saunovat?

 

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování:

 

Jak často se saunovat?

 

Jak často navštěvujeme sauny a jak dlouho v ní trávíme svůj čas je čistě individuální. Lidé se saunují třeba jednou za týden, další se saunují zase obden, ale jsou tu i tací, kteří si dopřejí saunování každý den. To samé platí i s přestávkami – někdo je má rád delší, jiní zase kratší. Přesný návod jak saunu či infrasaunu používat anebo v kolik v ní máme strávit času, neexistuje. Je ale dobré si zapamatovat, že pobyt v sauně je pro náš organismus velmi dobrý (dokud je pro nás saunování příjemné). Efektivitu účinků saun a infrasaun zvyšuje pravidelné saunování, a proto bychom se měli saunovat alespoň jednou do týdne.

 

Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm?

 

Každý den bychom měli vypít 2-3 litry vody – tak si zajistíme zdravé fungování našeho těla. V kabině saun/infrasaun, kde se nacházejí vysoké teploty, mají pro naše tělo takovou zátěž jako v létě, kdy se množství tekutin zvyšuje pro běžnou funkci našeho organismu. Na tohle pamatujte v den, kdy se chystáte saunovat a zvyšte příjem tekutin. Pokud maté při saunování pocit žízně napijte se! Ať už mezi saunovacími cykly anebo v jejich průběhu. Až dokončíte saunování, tak byste se měli cítit svěže a odpočatě, pokud ale máte pocit únavy, tak Vaše tělo nemělo při saunování dostatek tekutin a to se projevuje dehydratací a právě také únavou.

AKČNÍ NABÍDKA
Zahradní dřevěná houpačka Relax W102 + předsezónní bonus -1000Kč

Zahradní dřevěná houpačka Relax W102 + předsezónní bonus -1000Kč

- dáreček předsezónní BONUS -1000Kč. Tato zahradní houpačka Vám zaručuje vysokou míru pohodlí a kvalitní relax. Houpačka skvěle odolává vodě i slunci.Cena: 9 950,- Kč
Ratanový nábytek -set 2ks křeslo + stůl

Ratanový nábytek -set 2ks křeslo + stůl

Komfortní ratanový nábytek -set 2ks křeslo + stůlCena: 7 690,- Kč