infrasauna
Co by se mělo jíst či nejíst po saunování? Pokud se chystáte jít do sauny nebo do infrasauny, tak byste neměli jíst přímo před saunováním, ale také byste neměli navštívit infrasaunu pokud jste hladoví. Jestliže se najíte těsně před saunováním, má Váš tak žaludek plnou práci s trávením, tím se Vám tak může snížit krevní tlak a v kombinaci s vyšší teplotou, která je typická pro infrasauny/sauny, můžete pociťovat nevolnost. V případě že chcete (infra)saunu použít, měli byste počkat alespoň hodinu až dvě. Pokud ale máte opravdu velký hlad, tak Vám stačí, když si vezmete malou svačinku, třeba nějaké ovoce či zeleninu anebo jogurt. Čemu byste se ale měli vyhnout, jsou těžká a tučná jídla jako je vepřo, knedlo, zelo a taky třeba guláš s pěti. Jak už ale bylo zmíněno dříve, tak dobrý nápad není ani to, když jdete do sauny na lačno. Takže pokud jste tedy ranní ptáče a máte v plánu se saunovat, tak se nezapomeňte trochu nasnídat. Protože jít do infrasauny, když jste ještě nesnídali, Vám určitě taky neprospívá. A jaké si dát jídlo po saunování? Podobně jako při sportu byste měli počkat alespoň půl hodinky (aby se tělo vyrovnalo se změnou teplot) a opět si raději dejte něco lehčího, například zeleninový salát.
Pokud si vyberete z naší nabídky mobilních vířivek, jako dárek k ní dostanete aromaterapii od společnosti inSPAration. Aromaterapie může být použita jak do mobilních vířivek, tak ale i masážních van a horkých lázní. Dále obsahuje mořskou a koupelovou sůl, vitamíny a přírodní extrakty. Krystaly jsou naprosto rozpustné a tak se nemusíte bát, že Vám zanese filtr nebo nějak ovlivní chemickou rovnováhu vody. Krystaly od inSPAration také nepění a neobsahují žádný olej, a tak jsou šetrné k veškerým technologiím a akrylátovým povrchům. Aromatické krystaly inSPAration maximalizují Váš zážitek z relaxace a uvolní veškeré Vaše smysly.
15.3.2018

Jak se saunovat?

Správné tipy a triky k bezpečnému a efektivnímu saunování: Jak často se saunovat? Jak často navštěvujeme sauny a jak dlouho v ní trávíme svůj čas je čistě individuální. Lidé se saunují třeba jednou za týden, další se saunují zase obden, ale jsou tu i tací, kteří si dopřejí saunování každý den. To samé platí i s přestávkami – někdo je má rád delší, jiní zase kratší. Přesný návod jak saunu či infrasaunu používat anebo v kolik v ní máme strávit času, neexistuje. Je ale dobré si zapamatovat, že pobyt v sauně je pro náš organismus velmi dobrý (dokud je pro nás saunování příjemné). Efektivitu účinků saun a infrasaun zvyšuje pravidelné saunování, a proto bychom se měli saunovat alespoň jednou do týdne. Kolik vody vypít před saunováním, v průběhu a po něm? Každý den bychom měli vypít 2-3 litry vody – tak si zajistíme zdravé fungování našeho těla. V kabině saun/infrasaun, kde se nacházejí vysoké teploty, mají pro naše tělo takovou zátěž jako v létě, kdy se množství tekutin zvyšuje pro běžnou funkci našeho organismu. Na tohle pamatujte v den, kdy se chystáte saunovat a zvyšte příjem tekutin. Pokud maté při saunování pocit žízně napijte se! Ať už mezi saunovacími cykly anebo v jejich průběhu. Až dokončíte saunování, tak byste se měli cítit svěže a odpočatě, pokud ale máte pocit únavy, tak Vaše tělo nemělo při saunování dostatek tekutin a to se projevuje dehydratací a právě také únavou.

Novinkou na trhu mezi saunami je domácí infrasauna ProWell R2. Jedná se o infrasaunu pro dvě osoby, kterou lze pořídit jak do bytů, tak i do rodinných domů. Zákazníci, kteří doma nemají moc prostoru na umístění infrasauny, budou mít radost z této sauny. Výhodou této infrasauny je její hloubka, která je pouze 94 cm a tím se liší od ostatních saun. Sauna je vyrobena z exkluzivního saunového dřeva (kanadská jedle), který je známý pro hladký povrch, pevnost a tím, že se nekroutí. V infrasauně jsou umístěny dva druhy zářičů. Jeden z nich je podlahový (karbonový) zářič, který pro Vaše chodidla zajišťuje rovnoměrné prohřátí a druhý z nich je zářič RedLight+. Ten vysílá hloubkové infrazáření a také červené světlo, jehož účinky jsou velmi terapeutické. Se srovnáním s keramickými nebo RedLight zářiči, jsou zářiče RedLight+ mnohem účinnější. Zářiče jsou v sauně umístěny tak, aby prohříval jak Vaše záda, tak i boky, holeně a lýtka. Infrasauna je vybavena rádiem, mp3 přehrávačem a také světelnou terapií. Na Infrasaunu značky ProWell R2 je poskytnuta záruka 2 roky.
22.10.2016

Infrasauna

Jak vybrat tu správnou infrasaunu do bytu nebo domu? Modelů a typů infrasaun nabízí trh celou řadu. Ne všechny infrasauny ale mají slibované parametry a účinky. Jak se v informacích vyznat, na co se při výběru infrasauny zaměřit? Nejdůležitější součástí každé infrasauny jsou infrazářiče. Nechcete-li si koupit levné topítko, které Vás ohřeje podobně jako přímotop, ale tím celé zdravotní účinky končí, pak se určitě dívejte po fullspektrálních zářičích. Toto označení se používá pro zářiče do infrasauny, které vyzařují infračervené záření ve všech třech spektrech – A, B i C. To znamená, že neprohřívají pouze povrchově, ale paprsky se dostávají do hloubky tkáně až 5mm, čímž dosahují slibovaných účinků na pohybový aparát. Tyto infrazářiče naleznete pouze v kvalitních infrasaunách, které mají zpravidla k dispozici regulaci výkonu zářičů, díky čemuž si můžete nastavit jinou intenzitu záření na záda, přední část těla a lýtka. V naší nabídce tyto infrasauny naleznete pod názvem ProWell, řada Premium Line. Tyto infrasauny ProWell jsou vyrobeny z masivního cedrového dřeva, panelů, které jsou sešroubovány a infrasauny tak disponují velmi bytelnou konstrukcí.
Skvělý způsob, jak si na podzim zvýšit imunitu, přemoct únavu a udělat něco pro své zdraví, nabízí sauny. Na trhu existuje velké množství různých typů a modelů – pokud si nevíte rady s výběrem sauny, pak jistě oceníte saunu, která kombinuje klasickou finskou saunu s infrasaunou. V kombinované sauně jsou umístěna saunová kamna s lávovými kameny, které dokáží rozpálit okolní teplotu daleko nad 100°C. Pokud máte raději mírnější teploty, ale zároveň stojíte o zachování efektivity pocení a s ním spojené detoxikace těla, pak si můžete jedním stiskem tlačítka na ovládacím panelu spustit infračervené zářiče, které příjemně prohřívají do hloubky tkáně, aniž by teplota v infrakabině přesáhla 65°C. Díky regulovatelnosti výkonu zářičů se navíc nemusíte bát tepelného poranění např. u dětí, jelikož si můžete maximální výkon jednotlivých zářičů nastavit na příjemnou teplotu. Při relaxaci také jistě oceníte zabudované rádio, MP3 přehrávač a USB vstup, díky kterému můžete odpočívat za zvuku své oblíbené hudby. Aby byl zážitek dokonalý, nezapomeňte aktivovat světelnou terapii, která dokáže uvolnit, uklidnit a zároveň i nabudit po psychické stránce. Vybrat si můžete z naší nabídky kombinovaných saun Vitalwell anebo zkusit naši nejnovější saunu značky ProWell – kombinovanou saunu COMBI Premium Line, o které se více dozvíte zde.

Jak zvýšit komfort saunování na maximum? Pořiďte si infrasaunu s tmavými skleněnými prvky, které podpoří Vaši soukromou chvilku relaxace. Tuto možnost naleznete u infrasaun z prémiové řady - infrasaun ProWell 221 a 222, určených pro dvě osoby, a infrasaun ProWell  434 a 435 pro 4 osoby. Nadchneme tak stydlíny, ale určitě i fajnšmekry se smyslem pro detail, protože kouřová skla jsou zkrátka tím nejelegantnějším řešením!

Infrasauny značky ProWell si nyní můžete pořídit s klasickými či elegantními kouřovými skly. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči k nám do showroomu ve Zlíně!

Vymoženosti dnešní doby neznají hranice – a možnost jednoduše získat nepřeberné množství informací je téměř neuvěřitelná. Jak se ale vyznat v tolika datech a zjistit, která jsou správná? Nemusíte si již déle lámat hlavu a pídit se po pravdivosti potřebných údajů – stačí nás kontaktovat a my vám již najdeme (infra)saunu na míru.
Toužíte po vlastní infrasauně, prokousáváte se tunami nabídek a stále si nemůžete vybrat tu nejlepší? Co takhle vyzkoušet absolutní novinku z řady Premium Line?

Bazény Superior jsou jedny z nejlepších na českém trhu. Jesliže očekáváte od bazénu maximum, pak vám jej právě bazény Superior mohou nabídnout. Bazén je stejně jako ostatní rozdělen na dvě části - na plavecký bazén a vířivou vanu. Ovšem jen bazény Superior mají dva nezávislé filtrační a topné okruhy, a navíc šetří elektrickou energii, neboť jak bazén s protiproudem, tak vířivá vana mohou jet každá zvlášť. Vířivá vana má dvě masážní sedadla, zatímco bazén má dvě léhátka, jenž můžete využít k odpočinku po plavání v protiproudu, či pouze pro vaši relaxaci. Bazény Superior jsou nejlepší variantou pro vás a vaši rodinu.

Po těžké práci na zahradě si zaslouží každý kvalitní odpočinek. Právě pro ty z Vás máme v našem e-shopu ty správné zahradní houpačky, které jsou nejen kvalitní, ale také velmi pohodlné. Jestliže jste zastáncem přírodních věcí, pak pro Vás jistě bude vhodnější dřevěná zahradní houpačky, která se hodí na každou zahradu či terasu. Houpačky jsou vyrobeny z velmi kvalitního a odolného dřeva. Pokud jste však zastánci moderny, pak jsou jistě kovové houpačky pro Vás to u správnou volbou. Vybírat můžete z různých typů a provedení zahradních houpaček, ať už podle velikosti či barevného provedení polstrování. Jestliže se nechcete ochudit o houpání ani v zimních měsících, tak pro Vás máme nabídku závěsných křesel. Jsou provedena ve velmi moderním a krásném stylu, takže se hodí do každého domu či bytu.

Dopřejte si ten nejlepší odpočinek a pořiďte si mobilní vířivku k Vám domů. Mobilní vířivky jsou díky své velikosti vhodné jak na terasu, či zahradu, ale v zimních měsících je můžete umístit i do Vašeho interiéru. Nenáročná instalace a manipulace zaručují, že mobilní vířivky jsou vhodné opravdu pro každého.

 

Užívejte si skvělou perličkovou masáž, kterou Vám zaručí mobilní vířivky MSpa. Doporučujeme mobilní vířivku MSpa SILVER CLOUD B-112, která je až pro 6 osob a díky 138 silným masážním vzduchovým tryskám je ideální pro příjemný prožitek a účinnou masáž Vašeho těla. Vířivka je vyrobena z kvalitního PVC materiálu a stejně tak jako ostatní se hodí ideálně na Vaši terasu či zahradu.

Už vás taky letošní zima nebaví a těšíte se na letní prosluněné dny? Jestliže vlastníte zahradní vířivku, či bazén pak k nim jistě potřebujete i zahradní sprchu. Před každým použitím jak vířivky, tak bazénu by se měl člověk osprchovat, aby do vody nezanesl různé nečistoty. Nejvhodnější zahradní sprchou k vašim vodním radovánkám je solární sprcha. Díky jejímu ohřevu vody za pomocí slunečního záření ušetříte desítky korun. Voda v zásobníku se za velmi slunečného dne může ohřát až na 60°C, a proto je velmi důležitá a potřebná mísící baterie, díky které vodu naředíte podle potřeby. Myslete ekonomicky a ekologicky zároveň a pořiďte si na léto solární sprchu z naší nabídky.

I přes malé prostory u vás doma toužíte po vlastní infrasauně? Pak vybírejte z naší nabídky infrasaun pro jednu osobu. Díky své praktické velikosti 90x90x190 se vejde do jakékoliv místnosti v domě a dokonce i panelovém bytě. Vybírat můžete z široké nabídky infrasaun, které jsou vyrobeny z hemlocku - kanadské jedle, nebo z cedru. Pokud si vyberete pro vás vyhovující materiál, můžete se dále rozhodovat, jakým zářičům v infrasauně dáte přednost. Mezi velmi kvalitní a luxusní infrasauny patří ty z řady Grand De Luxe. Každá infrasauna Grand De Luxe je navíc vybavena ionizátorem kyslíku, který zlepšuje kvalitu vzduchu v infrasauně během saunování. Jako dárek navíc dostanete světelnou terapii, která velmi dobře působí na smyslové vjemy. Vyberte si proto vaši infrasaunu právě teď a oddávejte se kvalitnímu odpočinku v pohodlí vašeho domova.

12.1.2015

Mobilní vířivky

Toužíte po vlastní vířivce, která je cenově dostupná a můžete ji využívat po celý rok? Pak jsou právě pro Vás nejvhodnější mobilní vířivky značky MSpa. Mobilní vířivky MSpa se hodí na každou verandu, zahradu a v zimních měsících i do Vaše interiéru. Díky její snadné instalaci a údržbě je vhodná pro každého z Vás. Největší výhodou mobilních vířivek je jejich cenová dostupnost. Vybírejte proto z naší široké nabídky mobilních vířivek a pořiďte si domů tu svou. Jestliže však chcete zainvestovat do větší a luxusnější vířivky, pak můžete vybírat z naší nabídky vířivých van. Jsou vyrobeny z toho nejkvalitnějšího materiálu. V naší nabídce máme hned několik typů a velikostí, které se zalíbí opravdu každému. Vířivé vany PREMIUM, AMARICAN a VISION SPA jsou jedničkou na trhu a zaručíme za jejich výbornou kvalitu. Vybírejte z naší nabídky a udělejte něco pro svůj odpočinek.

Pro aktivní odpočinek je nejhodnější plavání. Po těžkém dni v práci, či pouze pro Vaše odreagování jsou nejvhodnější bazény SWIM SPA. Bazény SWIM SPA jsou kombinací bazénu a vířivé vany, takže si jistě přijde na své celá Vaše rodina. Bazény jsou navíc doplněny protiproudem pro ještě větší a lepší pocit z plavání. Bazény SWIM SPA jsou díky své tepelné izolaci určeny k celoročnímu užívání. Vybírejte z naší nabídky a udělejte něco pro své zdraví i odpočinek.
27.11.2014

Solární sprchy

Perfektním doplňkem k Vašemu bazénu či vířivce jsou solární sprchy. Voda je zahřívána slunečním zářením a při opravdu slunečném dni může dosáhnout až 60°C. Vhodným místem pro solární sprchy jsou proto slunečná místa bez stínů a větších poryvů větrů na Vaší zahradě a k instalaci je zapotřebí jen přívod vody napojený hadicí ke kohoutu zásobníku. Jestliže toužíte po nejekologičtějším a nejefektivnějším způsobu ohřevu vodu, pak je solární sprcha vhodná právě pro Vás. Hodí se nejen k vířivkám a bazénům, ale je vhodná i do zahrádkářských kolonií či k menším sportovním zařízením. Solární sprchy lze v případě slunečného počasí užívat celou koupací sezonu, tedy od března do října.

    Kanadský časopis Family Physician uvádí, že testy potvrzují využívání infrasauny vede ke zlepšení krevního
    tlaku a prevence proti infarktu. Dále časopis vysvětluje některé důkazy, že infrasauna může pomoci zmírnit
   chronický únavový syndrom a chronické bolesti, snižuje náchylnost proti chřipce a nachlazení, napomáhá při
   hubnutí.
   Studie uvádí, že použití infrasauny pomohlo snížit bolest a ztuhlost pro pacienty s revmatoidní artritidou.
   Infrasauna také pomáhají zvýšit krevní oběh, vypotit toxiny a spálit kalorie.

   Mobilní vířivky přináší každý den požitek na párty s přáteli, svatební párty, firemní akce, ale hlavně pro wellness
   v pohodlí svého domova. Po použití mobilní vířivky je vaše mysl jasná, vaše tělo se omlazuje.
   Vaše kůže je odpočatá po 90 minutách nepřetržitého odpočinku, klidu a rozmazlování v přenosném bazénku.
   Výhoda domácího wellnes je, že nejste omezeni časem.
   V mobilní vířivce si můžete svoji lázeňskou proceduru dopřát každý den a tak dlouho jak jen budete chtít.

   Nabízíme mobilní výřivky pro 2 až 6 osob v různém barevném provedení.

   Infrasauna se využívá pro hubnutí, protože je v ní ideální teplota 45-55 °C.
   Po cca 30 minutách strávených v infrasauně spálíte 600 – 2400 kalorií.
   Detoxikační proces pocení, podporu krevního oběhu a pocit uvolnění můžete zvýšit pomocí mátového
   esenciálního oleje.
   Před začátkem saunování dejte do sauny misku s 5-6 kapkami mátového oleje.
   Mátová esence pomáhá při hubnutí a dodává více svěžesti a energie pro každodenní aktivity.
   Každodenní pobyt v infrasauně před spánkem bude přispívat vaší detoxikaci organismu.
Při kratším cyklu ( 20 minut) spálíte minimálně 500 kalorií a vaše tělo přejde do režimu spánku.
Po použití infrasauny je vhodné se osprchovat jen vlažnou vodou.

Zářiče Red Light jsou skleněná křemičitá topidla infrasauny. Jejich předností je rychlost vyhřátí infrasauny ( 5 - 10 minut ), energetická nenáročnost a vysoká životnost ( až 8 000 hodin). Na rozdíl o infra zářičů keramických a karbonových vyzařují zářiče Red Light nejen sálavé teplo, ale i světlo s blahodárnými terapeutickými účinky. Zářič infrasauny Red Light je skleněná trubice vyrobena z křemičitého skla, který velmi rychle dosáhne teploty až 500 °C a tím velmi rychle vyhřeje infrasaunu na požadovanou teplotu. Red light záčiče infrasauny jsou kombinované se zářiči keramickými. Red light zářiče jsou umístěny na zadní stěně infrasauny a velmi dobře prohřívají vaše zádové svalstvo.

Novinka 2013: Infrasauna Grand De Luxe 2002 Hemlock Premium Line je vybavena masážními křesly, které vás při prohřívání v infrasauně budou masírovat. Tato infrasauna má čtyři karbonové zářiče a šest Red Glass zářičů. S moderním designem inrasauny a kvalitním provedením bude dominantou vašeho domácího, ale i komerčního wellness.

   Infrasauna do bytu, domku nebo na chatu je vhodný wellnes doplněk pro všechny věkové kategorie.
   I v malém bytě můžete mít dobrou infrasaunu. Nejmenší infrasauna pro jednu osobu nezabere moc místa.
   Stačí ji cca 1m2, rovná, pevná podlaha a zásuvka 220V.
   Infrasauna pro dvě osoby potřebuje prostor cca 120x120cm, nebo třeba rohová infrasauna pro 3-4 lidi zabere
   místo 150x150cm.
   Infrasauna se dá dnes pořídit u nás již v ceně od cca 18tis Kč.

   Pro použití při domácím saunování jsou výhodnější infrasauny. V infračervené (dřevěné) prohřívací kabině,
   které říkáme infrasauna jsou umístěny speciální zářiče. Infrasauna bývá většinou prostorově menší
   než klasická sauna finská, vyznačuje se nízkou spotřebou elektrické energie a rychlým vyhřátím,
   některé infrasauny už do 5 minut. Teplota u infrasauny se pohybuje od 40 – 60°C.
   Pocení je intenzivnější neboť infračervené záření proniká hluboko do tkání. Z toho důvodu není třeba opakovat
   cyklus prohřátí a zchlazení jako v sauně finské. Infrasauny jsou vhodné na rozehřátí pro sportovce, mohou je
  však využívat i všichni, kterým může infrasauna pomáhat při chřipce a nachlazení, celulitidě, odbourávání kalorií a tedy snižování tělesné hmotnosti, revmatických potížích a řadě dalších zdravotních problémů.
Celou proceduru saunování je dobré zakončit po odchodu z infrasauny alespoň 30ti minutovým relaxem v odpočívárně. Infrasauna je součástí regenerační procedury, proto je třeba nezapomenou na doplňování tekutin (v žádném případě se nedoporučuje tvrdý alkohol). Také masáž po pobytu v infrasauně je velmi příjemnou záležitostí.
Velmi praktická infrasauna do bytu je infrasauna rohová.

Doporučujeme

Chemický set pro vířivky
1 790,- Kč s DPH

kyslíková bezchlorová chemie - set

Ratanový nábytek - stylové lehátko s čalouněním
4 990,- Kč s DPH

stylové lehátko velikosti 200 x 66 x 65 cm jehož součástí je čalouněná poduška.

akce doprava zdarma skladem
Závěsné křeslo Relax 002 + předsezónní bonus -500Kč
6 450,- Kč s DPH

- dáreček předsezónní BONUS -500Kč. Moderní závěsné křeslo Relax 002 Vám zaručuje...

skladem akce
Ratanový nábytek -set 2ks křeslo + stůl
7 690,- Kč s DPH

Komfortní ratanový nábytek -set 2ks křeslo + stůl

akce doprava zdarma skladem
Závěsné křeslo Relax W602 2 jakost - cena 3990Kč
7 990,- Kč s DPH

2 jakost - cena 3990Kč. V závěsném dřevěném křesle Relax W602 si dokonale užijete...

akce doprava zdarma skladem
Zahradní dřevěná houpačka Relax W103 + předsezónní bonus -1000Kč
9 990,- Kč s DPH

- dáreček předsezónní BONUS -1000Kč. Tato zahradní houpačka Vám zaručuje vysokou míru...

akce doprava zdarma sklademNacházíte se na: Úvodní strana

AKČNÍ NABÍDKA
Chemie pro VÍŘIVKY SPA - OXI2 TABLETY

Chemie pro VÍŘIVKY SPA - OXI2 TABLETY

Rychlorozpustné 20g tablety ničí nežádoucí bakterie, řasy, houby, plísně nebo viryCena: 430,- Kč
AquaChek Testovací proužky 3v1 (měď)

AquaChek Testovací proužky 3v1 (měď)

AquaChek Testovací proužky 3v1 (měď), 25ks testovacích proužkůCena: 260,- Kč